Norman Lamps 40R16-120V-E14 - Volts: 120V, Watts: 40W, Type: R16 Reflector
Product ID: B007XKWHYW Condition: New
Sold Out
Product Description
Voltage: 120V, Wattage: 40W, Base Type: E14 (european screw base), Type: R16 Reflector Bulb, Lamp Shape: Reflector, Length: 3.38 in., Diameter: 2.00 in., Average Life Hours: 3500, Case Quantity: Order 10 for a full case, Color Emitted: Frosted Glass, Dimmable: Yes