American Standard 3174.105-0070A Champion Universal Replacement Flush Valve
| Country | USA |
| Brand | American Standard |
| Manufacturer | AMMM9 |
| Binding | Tools & Home Improvement |
| PartNumber | 738995-2950A |
| Model | 738995-2950A |
| Warranty | “*1 year Limited warranty from date of purchase” |
| Color | Satin Nickel |
| Height | 1 |
| Length | 9 |
| Weight | 0.15 |
| Width | 1 |
| Size | 2.50 in wide x 1.00 in tall x 9 in deep |
| NumberOfItems | 1 |
| ReleaseDate | 0000-00-00 |