Apevia ATX-AS450W Astro 450W ATX Power Supply with Auto-Thermally Controlled 120mm Fan, 115/230V Switch, All Protections
Product Description
- Apevia Astro 450W ATX Power supply
- Connectors: 1 x 20+4Pin 115 / 230 V, 3 x SATA, 3 x peripheral, 1 x floppy
- Auto-thermally controlled black 120mm fan. 115/230V switch
- 5% tolerance of 5V, 3.3V & 12V output
- Short-circuit/over-current/over-voltage/Over-Power/under-voltage/over-temperature protections
Apevia ATX-AS450W Astro series 450W power supply. 1 x 20/24pin main power/1 x 12v(p4)/3 x SATA/3 x Molex/1 x floppy connectors. Auto-thermally controlled 120mm Black Fan. 115/230V switch. 5% tolerance of 5V, 3.3V & 12V output. Max. Output current +3.3V(16a), +5v(16a), +12v(36a), -12v(0.3a), +5vsb(2.5a). short-circuit/over-current/over-voltage/Over-Power/Under-Voltage/over-temperature protections. For safety, Do not overload, abuse or modify the power supply unit. Use of this unit for bitcoin mining is not suggested since it will shorten the life and cause failures of power supply. Use for mining purposes is not covered By warranty.