Baomain Rotary Cam Changeover Switch LW28-20/0123.3 660V 20A 12 Terminals 4 Positions
Product ID: B014KPR3D2 Condition: New
Sold Out
Product Description
  • Model : LW28-20/0123.3 ; Mateiral : Plastic & Electronics
  • Ui : 660V ; Ith : 20A; Positions : 4 Positions(0-1-2-3)
  • AC-15 Ue:440V le:20A DC-13 Ue:240V le:1A;
  • Overall Size : 50 x 50x 80mm /2" x 2" x 3.1"(L*W*H)
  • Net Weight : 130g ; Package Content : 1 x Changeover Switch
  • 4 position control and 12 terminals design.
  • Suitable for the thickness between 1mm to 4mm of the mounting board.