uxcell a14091000ux0596 C25-ER25-100L 25mmx100mm Metal Straight Collet Milling Chuck Holder
Product ID: B00S4YMTCQ Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R326.25. Read the FAQ
Available in other options.
Variations
R 1,305
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • Product Name : Straight Collet Chuck;Model : C25-ER25-100L;Fit for : ER25 Collet
  • Material : Metal;Color : Silver Tone , Black;Shank Dia : 25mm/ 1"
  • Shank Hole Inner Dia : 15mm/ 0.6";Shank Length : 100mm/ 4"
  • End Thread Hole Dia : 20mm/ 0.8";Overall Size : 140 x 42mm / 5.5" x 1.7" (L*Max.D)