Battery for Garmin Nuvi 3700 Nuvi 3760 3760T 3790 3790T, Replacement for Garmin 361-00046-02 361-00064-02 EE06HE10E00EF Battery
| Country | USA |
| Brand | CRKT |
| Manufacturer | Columbia River Knife & Tool |
| Binding | Tools & Home Improvement |
| ItemPartNumber | 6450K |
| Model | 6450K |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Color | Black G10 Handle |
| ReleaseDate | 2019-11-07 |
| Size | 2.9" |
| UnitCount | 1 |
| UPCs | 977175680859 |
| EANs | 0794023645002 |