2 Pack Battery And Charger Kit For Nikon P100 P500 P510 P520 P530 Digital Camera Includes 2 Extended (1100 Mah) Replacement Nikon EN-EL5 Batteries + AC/DC Rapid Charger + Screen Protectors + Cloth
| Country | USA |
| Brand | CHAMPRO |
| Manufacturer | Champro |
| Binding | Apparel |
| ItemPartNumber | B042A |
| Model | B042A |
| Color | WHITE, BLACK |
| ReleaseDate | 2012-06-15 |
| Size | Official Size 6"x24" |
| UPCs | 752044612540 |
| EANs | 0752044612540 |