YWBL-WH Changeover Switch 20A 500V 4W HZ5B-20/3.0-6 12 Terminals Rotary Changeover Switch 7 Position Rotate Cam Combination Changeover Switch
Product Description
Feature:
Compact size and beautiful appearance, fine workmanship, flexible switch handle.
Strong structure, high strength, durable in use.
Good insulation, high temperature resistance and aging resistance.
It can enhance the operability of your device control and work better.
Specification:
Model: HZ5B-20/3.0-6
Action type: locked
Power:4W
Rated insulation voltage Ui : AC 500V 50Hz
Rated insulation current: 20A
AC23-KW
3ph = 4 (230V), 3ph = 7.5 (400V)
1ph = 1.1 (110V), 1ph = 202 (230V)
AC3-KW
3ph = 3.7 (230V), 3ph = 5.5 (400V)
1ph = 0.75 (110V), 1ph = 1.5 (230V)