Closet-Pro by John Sterling HD RP0022-48/72 Adjustable Closet Rod, 48-Inch to 72-Inch, Platinum
Product ID: B000HM9S0E Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R851.50. Read the FAQ
Available in other options.
Variations
R 3,406
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • FULLY ADJUSTABLE: Adjusts from 30" to 48" to fit your unique closet design
  • ROD: 1" diameter rod
  • PLATINUM FINISH: Platinum is a generic color description and is part of the gray color family
  • GREAT BUILD: Can be mounted with or without a cleat
  • INCLUDES: One closet rod and hardware
  • ZINC CONSTRUCTION: Closet-Pro by John Sterling makes long-lasting closet rods
The Closet Pro HD 48 in. - 72 in. Adjustable Closet Rod with fixed flange creates hanging space in a uniquely sized closet. The expandable length allows for an easy installation with or without cleats. The rod is made out of 22 gauge steel with a 1-inch diameter. Features a platinum finish. Hardware included.