Sense-U Smart Sock Shoe Baby Monitor (Long Range) - Track Baby’s Heart Rate, Movement and Sleep from Anywhere
| Country | USA |
| Brand | Flagship Carpets |
| Manufacturer | Flagship Products |
| Binding | Home |
| ItemPartNumber | FE302-32A |
| Model | FE302-32A |
| Warranty | Limited life wear warranty - guaranteed not to loose more than 10% of face fiber by abrasion over the useful life of the carpet. |
| Color | Primary |
| ReleaseDate | 2018-06-04 |
| Size | 6' x 8'4" (Rectangular) |
| UnitCount | 1 |
| UPCs | 034145130445 |
| EANs | 0034145130445 |