Gigabyte AERO 15-X9-RT5P 15" Thin Bezel FHD 144Hz IPS, Intel i7-8750H, NVIDIA GeForce RTX 2070, 2666MHz 16GB RAM, M.2 PCIe 1TB SSD, RGB Keyboard, Win10 Pro, 94Wh Metal Chassis Ultra Slim Gaming Laptop
Product Description
- 15.6" 3mm Ultra-thin bezel | LG FHD 144Hz 1920x1080 IPS Anti-Glare display LCD | X-Rite Pantone Pantone Certified for color calibration
- 16GB DDR4 2666MHz Samsung DRAM module | M.2 NVMe PCIe 1TB Intel 760P SSD | Windows 10 Pro
- Microsoft Azure AI | all Intel inside | Intel Thunderbolt 3 | Intel Wi-Fi AC adapter
- 94.24Wh 8hrs Long battery life | 230W adapter | per-key RGB backlit programmable keyboard | UHS-II SD card reader
- Killerdoubleshot Pro | Nahimic 3D Audio
- 14 x 9.8 x 0.74 inch | 4.49 Ibis | 1 Year Global warranty