Ginsberg Scientific 5MMSLT-24 Flint Glass Tubing, 5mm OD x 3mm ID, 1 lb. Pack
Product Description
- Flint glass tubing for laboratory use
- 5mm outside diameter x 3mm inside diameter tubing
- 24" tube length
- One pound package contains 24 tubes
The Ginsberg Scientific 5MMSLT-24 flint glass tubing has a 24" length, 5mm outside diameter x 3mm inside diameter and is suitable for laboratory use. The one-pound package contains 24 tubes.