Mechanix Wear M-Pact Fingerless Tactical Impact Resistant Gloves - Impact Protection & Vibration Absorption - Heavy Duty - Machine Washable - X-Large - Covert Black
| Country | USA |
| Brand | HTH |
| Manufacturer | Innovative Water Care |
| Binding | Lawn & Patio |
| ItemPartNumber | 42055W |
| Model | 42055W |
| Color | Chlorine |
| ReleaseDate | 2023-02-01 |
| Size | 25 lbs |
| UnitCount | 1 |
| UPCs | 073187900012 |
| EANs | 0073187900012 |