IZTOSS 3 Gang Rocker Switch Panel with Power Socket 3.1A Dual USB Wiring Kits and Decal Sticker Labels DC12V/24V for Marine Boat Car Rv Vehicles Truck Blue led S697-709-B
Product Description
- The Aluminium panel Dimension:3.94"x4.33"x3.54"(Length*Width*depth), Portiforium Dimension: 8.2cm x 6.2cm ( 3.22in x 2.44in)
- The 3 gang DC12V/24V on-off switch,power socket and 5V 3.1A(2.1+1) dual USB approved Rhos/CE/UL Certify, Totally made of Environment Friendly material.
- Suitable for DC 12V/24V Systems, switch Panel is pre-wired.
Description on Panel board
-New Quality Aluminium Metal
-Great to customize the control panel for vehicle
-Install 2 round modules and 3 Rocker switches of your choice
Description on Rocker Switch
-High-end luxury switch with LED indicator light
-CE Certified
-Made of environmentally friendly anti-retardant materials
-12-24v car universal voltage (20Amp on 12Volt 10Amp on 24Volt)
-Output circuit protection, overload protection & reverse polarity protection
-Waterproof casing will protect the switch from rain or coffee spill
-Submerged in water operation is not recommended
Description on Dual USB Power Charger
-USB socket Input: 12V
-USB socket Output: 5V 3.1A