Extra Wide Socks for Swollen Feet, Bariatric Socks, Non Slip Socks Men, Hospital Socks, Swollen Feet Socks Women, Extra Wide Socks, Diabetic Socks for Men and Women, Hospital Socks - 3 pairs
| Country | USA |
| Brand | Kingston |
| Manufacturer | Kingston Digital, Inc. |
| Binding | Personal Computers |
| ItemPartNumber | SDS2/512GB |
| Model | SDS2/512GB |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Color | SD Card |
| ReleaseDate | 2019-10-21 |
| Size | 512GB |
| UnitCount | 1 |
| UPCs | 740617298192 |
| EANs | 0740617298192 |