LSE Lighting GPH212T5L/4P UV-C Lamp – 10W, 8.34" T5 Bulb | 4-Pin One End | 254nm Ultraviolet Light | EPA Registered | High-Performance Replacement | Designed in USA
Product ID: B00EFAWRCU Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R388.00. Read the FAQ
R 1,552
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • 🟣 Product Specs: Brand: LSE Lighting EPA: manufactured in EPA Registered Establishment No. 96823-PA-1 Type: T5 UV Lamp - Wavelength: 254nm Base Type: 4pin (4pin on ONE END) Length: 212mm (8.34 inches) Wattage: 10W Operating Current: 425mA All lamps listed are LSE Lighting brand products. Warning: Please Use safety gear during installation.
  • 🟣Emits powerful 254nm UV-C light Ideal for compact air and water systems.
  • 🟣 Compact Design – Big Performance: 212mm (8.34 inches) in length, with a 4-pin base on one end. Delivers 10 watts at 425mA operating current for reliable high-output UV performance.