NAHANCO 201NOTAIL19 19" Heavy Duty, Blanket, Sleeping Bag, Quilt Hanger, Steel with Non Slip Coating (Pack of 12), Silver
Product ID: B00O54IEEG Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R1,325.00. Read the FAQ
Available in other options.
Variations
R 5,300
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • 19” heavy duty chrome metal hanger with a non-slip bar to prevent slipping
  • Durable and space saving
  • Pack of 12
19 inch durable, chrome-plated metal Bedspread hanger with a non-slip bar. For items up to 5 inch thick. Great for storing sleeping bags, blankets, heavy drapes, tablecloths or rugs. Wire gauge measures 8 mm for thickness. Ideal for heavy items.