OFM KFT36RD-MHGY Round Folding Multi-Purpose Table, 36", Mahogany
Product ID: B002LQH5SQ Condition: New
Available in other options.
Variations
Sold Out
Product Description
  • Unique flip top base allows top to flip downward for storage
  • Built- in handle to carry table when top is down
  • Space-saving nesting capability for easy storage
  • 1.25" thick high-pressure laminate top with honeycomb core
  • Black 3mm T-mold edge banding
This 36" round table looks elegant in both lunch and meeting rooms and looks great with the model 310 stack chairs. The banding makes the edges smooth and gives it a finished appearance. The honeycomb core makes the table both lightweight and sturdy.
Technical Specifications
Country
USA
Binding
Misc.
Brand
OFM
Color
Chrome, Mahogany
Department
Office
EAN
IsAdultProduct
Label
OFM
Manufacturer
Model
KFT36RD-MHGY
MPN
KFT36RD-MHGY
NumberOfItems
1
PartNumber
KFT36RD-MHGY
Publisher
Size
36"