AMD Ryzen 5 3400G 4-core, 8-Thread Unlocked Desktop Processor with Radeon RX Graphics
| Country | USA |
| Brand | Patriot Memory |
| Manufacturer | Patriot Memory |
| Binding | Personal Computers |
| ItemPartNumber | PSD416G2666K |
| Model | PSD416G2666K |
| Warranty | 1 |
| Color | Black |
| ReleaseDate | 2019-02-07 |
| Size | 16GB 2666Mhz (2x8GB) |
| UnitCount | 2 |
| UPCs | 814914024386 |
| EANs | 0814914024386 |