ReptiChip Premium Coconut Reptile Substrate, 72 Quarts, Perfect for Pythons, Boas, Lizards, and Amphibians
Main Features
Specification
Temperature Range: -50~99°C / -58~210°F
Temperature Resolution: 0.1 °C / 0.1°F
Temperature Accuracy: ±1°C / ±1°F
Controller Dimension: 210x55x40 mm
Input Power: 85~250VAC, 50/60Hz
Output Power: 85~250VAC, MAX 10A
Buzzer Alarm: High and Low Temperature; Temperature Difference
Sensor Cable: NTC Sensor x 2; 2m/6.56ft
Input Power Cord: 1.35m / 4.5ft
Main Functions:
| Country | USA |
| Brand | Pymeter |
| Manufacturer | Pymeter |
| Binding | Kitchen |
| ItemPartNumber | PY-20TT-10A |
| Model | 10A 1200W |
| Color | White |
| Size | 10A 1200W |
| UPCs | 791386439637 |
| EANs | 0791386439637 |
| ReleaseDate | 0000-00-00 |