Transcend 16GB SDXC/SDHC 300S Memory Card TS16GSDC300S
| Country | USA |
| Brand | Rockville |
| Manufacturer | Rockville |
| Binding | Electronics |
| ItemPartNumber | FBA_DPM5W |
| Model | DPM5W |
| Warranty | 1 year. |
| Color | White |
| ReleaseDate | 2021-02-28 |
| Size | 5.25" |
| UnitCount | 1 |
| UPCs | 811080027913 |
| EANs | 0811080027913 |