Lodge Essential Enamel Cast Iron Dutch Oven - Perfect for Bread Baking, Braising, Marinating & Slow Cooking - Features Moisture-Sealing Lid & Dual Handles - Kitchen Essentials - 6 Quarts - Indigo
| Country | USA |
| Brand | SAFAVIEH |
| Manufacturer | SAFAVIEH |
| Binding | Kitchen |
| ItemPartNumber | CPT1010A |
| Model | CPT1010A |
| Color | Natural/White |
| Size | 83.5" X 37" X 29.3" |
| UnitCount | 1 |
| UPCs | 889048791503 |
| EANs | 0889048791503 |
| ReleaseDate | 0000-00-00 |