Silver Ticket Products STR Series 6 Piece Home Theater Fixed Frame 4K / 8K Ultra HD, HDTV, HDR & Active 3D Movie Projection Screen, 16:9 Format, 150" Diagonal, Woven Acoustic Material STR-169150-WAB
Product ID: B00I4WRZS6 Condition: New
Selected Option: 16:9, 150" Woven Acoustic Material
Variations
Sold Out
Product Description
  • Wall Mounted Fixed Frame Projection Screen (Overall Size 79.8" Tall x 137.05" Wide) (Viewing Area 150" Diagonal x 73.5" Tall x 130.75" Wide) No option for Legs or Stands with this product. Recommended for projectors with Native 16:9 Resolution
The Silver Ticket Products Fixed Frame projection screen offers powerful performance for the price.
Join the thousands of satisfied customers -- buy Silver Ticket today!
Technical Specifications
Country
USA
Brand
Silver Ticket Products
Manufacturer
Silver Ticket Products
Binding
Electronics
PartNumber
FBA_STR-169150-WAB
Model
FBA_STR-169150-WAB
Color
Woven Acoustic Material
Height
79.8
Length
137.05
Weight
56
Width
2.66
Size
16:9, 150"