Samsung Customizable TV Frame 55" VG-SCFN55DP/ZA, Brown
Product ID: B07RQ473SK Condition: New
Sold Out
Product Description
  • Personalize the look of The Frame TV to complement your style.
  • Magnetic bezel securely snaps and installs over existing Charcoal Black bezel.
Customize The Frame to fit your style.Our Customizable Frame has the flexibility to fit into any home’s décor. You can change the black bezel to a beige, brown, white or black frame*, perfectly complementing your home.Customizable Frame.Choose the perfect frame for your space.Various color options.Personalize the look of The Frame to complement your style. All you have to do is choose a customizable frame—brown, beige, white or black—to best suit your place or even the occasion.Quick and easy installation.It's effortless to refresh The Frame's appearance: the customizable frames adhere with magnets. Snap on the frame of your choice to update the view.Simple and harmonious design.Each customizable frame fits The Frame seamlessly, accentuating its sleek, clean lines, and crisp angles. Just pick the finish that best suits your style.Product DetailsAccessory Type - Customizable Frame BezelAccessory Size (W x H x D)48.8" x 1.7" x 0.6" (Top/Bottom) 28.8" x 1.7" x 0.6" (Left/Right)Product Weight - 1.57 lbs.Compatible Models - 55" The Frame TVs