Product ID: B00FN6QVQI Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R352.50. Read the FAQ
Available in other options.
Variations
R 1,410
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • SPECS: SharkBite water softener connectors feature a maximum working temperature of 200 degrees F and a maximum working pressure of 200 PSI
SharkBite 24” Stainless Steel Braided Water Softener Hose
The SharkBite water softener hose is an easy, convenient way to join your water supply lines to your water softener system. The hose has a 1” FIP swivel nut connector and a 3/4" Push-to-Connect connection on the other side making installations quick, easy and painless.