Sodynee WBPU12-03 Watch Dislpay Box Organizer, Pu Leather with Glass Top, Large, Black
Product Description
- Solid wood construction, 12 mens Watch Display Box
- Black PU Leather, Fully lined in a grey, Lock and key for added security
- Approximate Watch Holder Individual compartments: 3"(D) x 2"(W) x 1.5"(H)
- Approximate Watch Display Case Dimensions: 12"(D) x 7.5"(W) x 3.2"(H),Watch not included
- Brand: Sodynee - THE BEST CUSTOMER SERVICE
SODYNEE is excited to offer all of those watch enthusiasts this is the perfect vintage-style Watch Display Box to store and carry your favorite timepieces. Beautiful and elegant, it will cushion the owner's watches securely on individual pillows. The lid features a clear glass to enable easy viewing of the watches inside. FEATURES: Vintage-style design; Solid wood construction; Black Pu Leather; 12 total storage pillows; Lock and key for added security; Fully lined in a grey, anti-tarnish velvet material; Approximate Individual compartments: 3"(D) x 2"(W) x 1.5"(H); Approximate Watch Box Dimensions: 12"(D) x 7.5"(W) x 3.2"(H)