Product ID: B001B10NTA Condition: New
Sold Out
Product Description
Sweet Jojo Designs 9-Piece Contemporary Pink and Brown Modern Polka Dot Baby Girl Bedding Crib Set
  • 9 Piece Set Includes: Crib Blanket: 45 in. x 36 in., Bumper: (2) Short Sides: 27 in. x 10 in. and (2) Long Sides: 52 in. x 10 in., Skirt: 52 in. x 28 in. x 12 in. drop, Fitted Crib Sheet: 52 in. x 28 in. x 8 in. pocket, Valances: 15 in. x 84 in. each; fits standard rods up to .75 inches in diameter, Diaper Stacker: 15 in. x 20 in. x 6 in., Toy Bag: 14 in. x 20 in., Pillow: 10 in. Round
  • **Sweet Jojo Designs also offers a 4 and 11 piece bumperless set
  • This set is made of 100% cotton and machine washable.
  • Set is made of 100% cotton and machine washable