Product ID: B004UHQNUU Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R198.00. Read the FAQ
R 792
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • Expands up to 150%
  • Braided From 0.10" PET Monofilament Yarns
  • Halogen Free - RoHS Compliant
  • FAR 25, FMVSS 302 Approved
  • Operating Temps: -94°F to 257°F (-70°C to 125°C)
Flexo Pet Braided Sleeve
A Versatile Bundling & Protection Solution
Features:
  • Length: 25 feet
  • Color: Black
  • Min/Max Flex: 1/4" - 3/4"
  • Inside Diameter: 0.500"
  • Outside Diameter: 0.550"