Product ID: B07QLQTGQ4 Condition: New
Sold Out
Buy in USA
Product Description
MAONO -- USB Microphone Kit 192KHZ/24BIT Plug & Play USB Microphone Kit Plug & Play -with professional sound chipset, which let the USB microphone hold high resolution sampling rate. Sampling Rate: 192kHz/24bit. With a good cardioid polar pickup pattern, high output and low self-noise function, the microphone can accurately reproduce even the most subtle sound. It is suitable especially for studios, recording, broadcasting, meeting and gaming etc. Whether you need a mic to voice call from home or you need to record outdoors on your phone or computer.
Technical Specifications
Country
USA
Brand
MAONO
Manufacturer
MAONO
Binding
Electronics
ItemPartNumber
Model
You might also like
USB Streaming Podcast PC Microphone, SUDOTACK Professional 96KHZ/24Bit Studio Cardioid Condenser Mic Kit with Sound Card Desktop Stand Shock Mount Pop Filter, for Skype Youtuber Gaming Recording
2019 Upgrade Microphone POP Filter, Bee-life 6 inch Dual Layered POP Shield with Flexible 360°Gooseneck Clip Stabilization Arm for Bule Yeti, Studio Mic, Broadcasting and Vocal Recording