VIVO Mobile 24 x 36 inch Double Sided Dry Erase Whiteboard, Rolling Aluminum Stand, Magnetic, CART-WB24A
Product Description
- Dual Sided: 24" x 36" white board is capable of being rotated 360 degrees and can be locked into place to prevent movement
VIVO Mobile Double Sided Magnetic Dry Erase Board (CART-WB24A). This dual sided 24" x 36" whiteboard features easy 360-degree rotation and locks into position with a bottom push-in clip. Underneath the dry erase board is a grooved tray for holding markers and erasers. CART-WB24A is a perfect setup for classrooms, offices, conference rooms, and home use. Comes with a silver finished aluminum frame that is both lightweight for easy mobility and durable. Four lockable casters are included to keep your whiteboard stationary. The side of the cart measures 22" fitting through most doors and narrow hallways. The total height of the cart measures 69". Assembly is simple with instruction sheets and all necessary tools and hardware included.