Product ID: B00BDGHH6K Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R924.00. Read the FAQ
Selected Option: 1000W Ballast
Variations
R 3,696
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • Operating voltage range: 100V~265V with 120V working voltage; dimmable options: 50%, 75%, 100%. Watt option: 600w / 750w / 1000w / Super lumens (110%)
Technical Specifications
Country
USA
Brand
iPower
Manufacturer
iPower
Binding
Lawn & Patio
ItemPartNumber
GLBLST1000D
Model
GLBLST1000D
Warranty
2 years.
Color
1000W Ballast
Size
1000W Ballast