uxcell CNC Lather Milling Straight Shank Collet Chuck Holder C12-ER16A-100L
Product ID: B00X7BTVZ4 Condition: New
Sold Out
Product Description
  • Product Name : Straight Collet Chuck;Model : C12-ER16A-100L;Fit for : ER16 Collet
  • Material : Metal;Color : Silver Tone , Black;Shank Dia : 12mm/ 0.5"
  • Shank Hole Inner Dia : 7mm/ 0.28";Shank Length : 100mm/ 4";Nut Hole Dia : 13mm/ 0.5"
  • Hex Width : 25mm/ 1";Overall Size : 135 x 28 mm / 5" x 1.1" (L*Max.D)