Tuningpros LEDDL-31M-B6 Dome Light LED Light Bulbs Festoom 31mm, 6 LED Blue 2-pc Set
Product ID: B00DBENZPO Condition: New
Payflex: Pay in 4 interest-free payments of R206.25. Read the FAQ
R 825
includes Duties & VAT
Delivery: 10-20 working days
Ships from USA warehouse.
Secure Transaction
VISA Mastercard payflex ozow
Product Description
  • One pair of (set of 2) Dome Light Festoom 31mm LED Light Bulbs ; Color: Blue
  • 100% brand new long-lasting LED; For DC 12 volts only
  • Allow night driving to be safer, acting as a warning to passing-by vehicles
  • Life expectancy up to 100,000 hours
Spec & Features:
  • One Pair of (Set of 2) Dome Light Festoom 31mm LED Light Bulbs
  • Type & Color : 6 LED Blue
  • 100% Brand New Item
  • Long-Lasting LED and Wedge Contact Base
  • For DC 12 Volts Only
  • Easy to Install and Clean
  • Allows Night Driving to be Safer, Acting as a Warning to Passing-by Vehicles
  • Immediate "ON" Provides a Faster Response Time Than Incandescent Bulbs
  • Shock & Vibration Resistant and Instant On/Off Response Time. Plug & Play Type
  • Current Draw (approx 180mA) Low Heat Generation and Low Power Consumption
  • The Bulb Color is Transparent Clear When Off and show Blue Color When Turn On
Cross Reference-- 31mm / 1.25 inch Replace 1031 3022 3021 3175 3423 3425 293 DE3022 DE3021 DE3175 DE3423 DE3425 1w 5w DE --30mm, 31mm, 32 mm (For Reference Only)